1397/7/11 چهارشنبه برگزاری نشست کتابخوان در کتابخانه عمومی شهید جاویدالاثر رضاپرور سرخون نشست کتابخوان مهرماه با حضور اعضای فعال و کتابخوان در کتابخانه عمومی شهید جاویدالاثر رضاپرور سرخون، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، منا احمدی، مسئول کتابخانه عمومی شهید جاویدالاثر رضاپرور سرخون از برگزاری نشست کتابخوان ویژه کودک و نوجوان با محوریت دفاع مقدس در این کتابخانه، خبر داد که در ادامه به کتابهای معرفی شده اشاره شده است:

 

کتاب «خانه ام چه تنها بود»/ نوشته: «مهدی وحیدی صدر/ ارائه توسط: «منا احمدی»

این کتاب شامل چند شعر با موضوع جنگ ایران و عراق همراه با تصویر گری و رنگ امیزی بسیار کودکانه و جذاب برای کودکان گروه سنی «الف» و «ب» طراحی شده است.

کتاب: «من بازوبند سعید هستم»/ نوشته: «محمد حسین صلواتیان»/ ارائه توسط: «محمد پویا پرسی»

من نشان قهرمانی هستم که دور بازوی پهلوانان می بندند و این بار من به دور بازوان سعید بسته شدم برای اینکه او با سن کم اش در ورزش زورخانه ای یک پهلوان بود او در جبهه هم ورزش را ره نمی کرد من از بازوی سعید دور نمی شدم ما شبی فرا رسید که سعید 13 ساله در کنار رود دجله شهید شد و من از بازوان پهلوان ایرانی جدا شدم .

 

کتاب: «من روز تولد امیر هستم»/ نوشته: «محمد حسین صلواتیان»/ ارائه توسط: «محمد سینا پرماس»

این داستان در مورد تاریخ تولد شهید امیر وفایی است که روز 12 اسفند با روز شهادت اش درست در همین تاریخ مصادف می شود و امیر در سن 13 سالگی با اصابت ترکشی گداخته برسینه اش به درجه رفیع شهادت نائل می‌شود .

 

کتاب: «من مشق شب محمود هستم»/ نوشته: «محمد حسین صلواتیان»/ ارائه توسط: «فاطمه کوهی زاده»

این داستان در مورد نوجوان شهید محمود مهاجر است که مشق شب واقعی اش را در سن پانزده سالگی با شهادت نوشت و نقطه پایانی مشق شب اش را گذاشت.

 

کتاب: «من لبیک رضا هستم»/ نوشته: «محمد حسین صلواتیان»/ ارائه توسط: «امیر محمد مرادی»

این داستان در مورد شهید رضا پناهی است که با سن کم اش خانواده اش اجازه نمی دادند به جبهه بود اما با اصرار زیاد رضا، بالاخره خانواده اش رضایت دادند تا او در سن دوازده سالگی با گفتن لبیک یا حسین و ... وارد میدان جنگ شود و به درجه رفیع شهادت نایل گردد.

 

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 59
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما