1397/7/10 سه‌شنبه برگزاری جلسه بررسی آسیب های اجتماعی در کتابخانه شهید مطهری(ره) بندرعباس جلسه بررسی آسیب های اجتماعی پایگاه فرهنگی اجتماعی محله ششصد دستگاه در کتابخانه شهید مطهری (ره) بندرعباس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، طوبی ترابی پور، مسئول  کتابخانه عمومی شهید مطهری (ره) بندرعباس  از برگزاری جلسه بررسی آسیب های اجتماعی پایگاه فرهنگی اجتماعی  ششصد دستگاه  با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد علی عبادی، مدیر این پایگاه و معصومه هوشمند، کارشناس امور فرهنگی بانوان اداره تبلیغات اسلامی و بانوان فرهیخته محله ششصد دستگاه با هدف فعال سازی تشکل های بانوان و ایجاد حلقه های مطالعاتی و کارگروه های مربوطه در کتابخانه شهید مطهری (ره) بندرعباس خبر داد.

مدیر پایگاه فرهنگی اجتماعی محله ششصد دستگاه بیان کرد: یکی از معضلات بزرگ این محله، نبود اتحاد و انسجام در فعالیت ها است چرا که اگر مطالعه و روشنگری در بین خانواده ها نهادینه نشود نسل فعلی وآینده در معرض آسیب های اجتماعی بالاخص فضای مجازی که بشدت در حال گسترش است قرارگرفته خواهد گرفت. لزوم برگزاری جلسات مشاوره خانواده و آموزش احکام بشدت در میان نسل جوان و نوجوان این محله احساس میشود.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی افزود: کتابخانه به عنوان محیط امن و آرام میتواند بعنوان یکی از پایگاه های اجتماعی و فرهنگی محله ششصد دستگاه نقش بسزایی در کاهش آسیبهای اجتماعی ایفا کند، کمااینکه تا کنون این نقش با محوریت کتاب و کتابخوانی بخوبی ایفا شده است و کتابخانه عمومی شهید مطهری (ره) در راستای برنامه ریزی بلند مدت کارگروه های مختلف و بعنوان محلی جهت مشاوره و اطلاع رسانی صحیح به مادران و فرزندان ایشان در نظر گرفته شده است.

ترابی پور مسئول کتابخانه شهید مطهری (ره) در پایان با تشکر از کتابداران فعال و فرهنگی این کتابخانه گفت: با حمایت مادی و معنوی پایگاه فرهنگی اجتماعی محله ششصد دستگاه کارهای خوبی در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی صورت گرفته اما ماحصل این جلسه تشکیل هفتگی جلسات مشاوره و برنامه ریزی برای زنان خانه دارو همچنین مشاوره و  برنامه ریزی درسی برای محصلین این منطقه است و امید است بطور مستمر ادامه یابد.

 

 

 

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 66
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما