1397/2/24 دوشنبه از «گلشن راز» تا «21 روش عالی برای پیداکردن شغل دلخواهتان» در کتابخوان کتابخانه عمومی فردوسی شهرستان بندرعباس نشست کتابخوان با حضور علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی در کتابخانه عمومی فردوسی برگزار و چندین کتاب به اشتراک گذاشته شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان،  صغری صیاد معروف، مسئول کتابخانه عمومی فردوسی از برگزاری نشست «کتاب‌خوان» با حضور کتابداران و اعضاء فعال در این کتابخانه خبر داد.

صیاد معروف بیان کرد: در این نشست، 9 کتاب به اشتراک گذاشته شد که در ادامه به آنها پرداخته شده است.

 

کتاب «گلشن راز»/  نویسنده: «شیخ محمود شبستری»/  ارائه دهنده: «فرهاد یوسفی نسب»

گلشن راز بی شک یکی از عالیترین منظومه های عرفانی تاریخ ادبیات ایران است. این منظومه 993بیت دارد که در جواب هفده سوال منظوم  از سوی «امیرسید حسین حسینی هروی» از صوفیان معروف سرود. در این منظومه مفاهیم عالی عرفانی و نکته های بارک صوفیانه با هنرمندی و همراه با آگاهی و درکی ژرف از خاطر «شیخ محمود شبستری» تراوش کرده و با توجه به حجم کم بسیار پرمغز و و سرشار از مفاهیم بسیار گسترده است.

 

کتاب «مدیریت زمان»/ نوشته: «برایان تریسی»/ ارائه دهنده: « امین بناکار»

این کتاب شامل بیست و یک روش که باعث می شود در هر روز کاری ۲ ساعت وقت بیشتر داشته باشید می باشد. موفقیت این تکنیک‌ها برای هزاران مدیر اثبات شده است و تا زمانی که چهار عامل معروف بهره‌وری را با خود داشته باشید، برای شما نیز موفقیت‌آمیز خواهد بود.

کتاب «مطلقاً، تقریباً»/ نوشته: «لیسا گراف»/  ارائه دهنده: « آیدا انصاری»

«لیزا گراف» نویسنده امریکایی است که تاکنون چندین کتاب برای کودکان نوشته است. او برای نوجوانان هم می‌نویسد ولی آن‌ها را با نام مستعار منتشر می‌کند. کتاب «مطلقا تقریبا» داستان پسری ۱۰ ساله است به نام «آلبی» که در هیچ چیزی بهترین نیست؛ نه خوش‌تیپ‌ترین پسر کلاس و مدرسه است و نه ورزشکارترین و ... .

کتاب «در گرگ و میش راه: خاطرات زینت دریایی»/ نوشته: «ابراهیم مختاری»/ ارائه دهنده: «ابراهیم میرزایی»

این کتاب توسط «ابراهیم مختاری»-کارگردان سینمای مستند- بر اساس زندگی «زینت دریایی» نوشته شده‌است. «مختاری» پیش‌تر، با الهام از زندگی این زن، فیلم ‌سینمایی «زینت» را ساخته بود. این کتاب به‌صورت جامع به زندگی «زینت دریایی» پرداخته که دو فیلم یادشده بخش‌هایی از آن را روایت کرده‌اند. این کتاب دو بخش دارد؛ یک بخش از کودکی تا کشف برقع برای اشتغال به بهورزی و بخش دوم از آغاز بهورزی تا پایان یک دوره از فعالیت‌های او در شورای روستا.

کتاب «سیمای انسان کامل در قرآن»/ نویسنده: «جعفر سبحانی»/  ارائه دهنده: «محمد عبادی»
این کتاب، تفسیری است از «سوره فرقان» که در آن با موضوع «انسان کامل» به بیان خلقت انسان، پرستشِ خالق، نشانه ‏های بندگان خدا و موضوعاتی از این دست، پرداخته است.

کتاب «مدیریت نگرش(101): آنچه هر رهبر مدیر لازم است بداند»/ نویسنده: «جان سی مکسول»/ ارائه دهنده: «علی برخورداری»

«جان سی مکسول» بنیانگذار گروهی است که خود را وقف کمک به افراد برای به حداکثر رساندن توان شخصی و رهبری خویش کرده است. دکتر مکسول با سمینارها و کتابهایش هر سال به یک میلیون نفر آموزش می دهد و آنها را تشویق می کند.

کتاب «قدرت جذبه»/ نویسنده: «برایان تریسی»/  ارائه دهنده: «محمدرحیم وارسته پور»

کتاب قدرت جذبه بیان می کند چگونه دیگران را به خود جذب کنیم . ۸۵ درصد از موفقیت ها در تجارت و زندگی شخصی با توانایی در برقراری ارتباط موثر با دیگران تعیین می شود. رازهای افراد خوش صحبت و مشهور اصلا راز نیست. این رازها روش های ساده ثابت شده ای برای تعامل با دیگران هستند که باعث می شود افراد با شما ارتباط برقرار کرده و پیامتان را دریافت.


کتاب «فرنگیس»/ نویسنده: «مهناز فتاحی»/ ارائه دهنده: « فاطمه شاه حسینی»

کتاب «فرنگیس» یکی از آثار قابل تأمل در زمینه حضور تاثیرگذار زنان در دوران دفاع‌ مقدس است که خاطرات «فرنگیس حیدرپور» یکی از زنان غیور خطه «گیلانغرب» را با قلم «مهناز فتاحی» بیان می‌کند.

کتاب «21 روش عالی برای پیداکردن شغل دلخواهتان»/ نوشته: «برایان تریسی»/ ارائه دهنده: «محمدامین بلوک»

خواننده با خواندن این کتاب  یاد می‌گیرد چطور در هر زمان و مکان که بخواهد به شغل دلخواهش برسد. اصول گفته شده در این کتاب ساده و موثر بوده و به‌کارگیری آن‌ها به نسبت آسان است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 40
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما