1397/1/27 دوشنبه به مناسبت بزرگداشت روز پروین اعتصامی؛ برگزاری نشست معرفی کتاب همراه با شعر خوانی در مدرسه حاج علی حیدری به همت کتابخانه عمومی نبی اکرم (ص) پارسیان همزمان با فرا رسیدن روز بزرگداشت پروین اعتصامی، کلیات اشعار پروین اعتصامی به دانش‌آموزان معرفی و شعرخوانی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، خدیجه مرادی مسئول کتابخانه‌ی عمومی نبی اکرم (ص) پارسیان از برگزاری نشست معرفی کتاب پروین اعتصامی همراه با شعرخوانی اشعار وی در مدرسه دخترانه حاج علی حیدری خبر داد.

مرادی بیان کرد: رخشنده اعتصامی معروف به پروین اعتصامی شاعر ایرانی است که از او با عنوان «مشهورترین شاعر زن ایران» یاد می‌شود و به پاس زحمات فراوان پروین اعتصامی در زمینه شعر معاصر ایران و سبک شعر مناظره‌ای، روز بیست و پنجم اسفندماه روز بزرگداشت این شاعر نامگذاری شده است.

وی ادامه داد: حضور کتابداران در مدارس و آشنا کردن دانش‌آموزان با شاعران و بزرگان ایران زمین، نقش مفیدی در تکمیل آموزش های درسی آنان دارد.

در این برنامه ابتدا توضیحاتی درباره  زندگینامه پروین و سبک و مضمون شعری او داده شد و سپس شعرخوانی از شعر «آرزوی پرواز» و «عمرگل» توسط چند تن از دانش آموزان صورت گرفت.

گفتنی است هدف از این برنامه  معرفی و شناساندن شاعران و فرهیختگان ایران زمین به دانش آموزان عنوان شده است.

 

 

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 90
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما