1397/2/18 سه‌شنبه مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان در نشست رؤسای کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان عنوان کرد؛ کتابخانه‌های عمومی به پاتوق اجتماعی در راستای توسعه فرهنگ تبدیل شوند محسن زینلی تختی، مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان با اشاره به ظرفیتهای مختلف کتابخانه‌های عمومی، از آن به عنوان پاتوق اجتماعی مهم در جامعه یاد نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، جلسه شورای اداری رؤسای کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، یکشنبه 16 اردیبهشت ماه با حضور محسن زینلی تختی، مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان، علیرضا مدرس، سرپرست معاونت کتابخانه‌های عمومی استان، علی زمانیان، رئیس اداری مالی اداره کل و امیر حسین حیدری رئیس اداره کتابخانه‌ها و همکاریهای اداره کل و رؤسای کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان در سالن اجتماعات اداره برگزار گردید.

در این نشست، محسن زینلی تختی به پتانسیلها و ظرفیتهای مختلف کتابخانه‌های عمومی در راستای توسعه فرهنگ اشاره نمود و بیان کرد: با برنامه‌ریزیهای منظم و پشتکار کتابداران، کتابخانه‌ها می‌توانند به بهترین پاتوق اجتماعی مردم تبدیل شوند که در فضایی صمیمی و دوستانه نسبت به گسترش فرهنگ و کتابخوانی و به تبع آن پیشرفت جامعه اقدام نمایند.

وی افزود: همچنین باید به بررسی راهکارهای تبدیل کتابخانه  به یک پاتوق اجتماعی فکر کنیم و برای اجرایی شدن این هدف باید از کلیه ظرفیت‌های موجود در کتابخانه‌ها استفاده حداکثری نمود تا  ارتباط مردم با این مراکز بیشتر شود.

داشتن خلاقیت و جدایی از روزمرگی در زندگی، رمز موفقیت در کار و زندگی است

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان در ادامه داشتن خلاقیت و دوری از روزمرگی را رمز موفقیت در زندگی و کار دانست و ادامه داد: انسان گرفتار روزمرگی با مرگ خلاقیت مواجه است. تکرار مکررات و پیاده سازی کارهای هر روزه مانعی برای بروز ایده های نو خواهد شد و کسی که توانایی آفرینش را از دست بدهد دچار پسرفت در کارها خواهد شد.

 

جذب منابع مالی مسیری برای توسعه کتابخانه‌های عمومی

علیرضا مدرس سرپرست معاونت کتابخانه‌های عمومی استان ضمن ارائه گزارشی از شاخصهای مختلف اعضاء، امانت، درآمدها و ... در چند سال اخیر بیان کرد: همه ما به عنوان اعضای یک خانواده، باید برای جذب منابع مالی چون نیم درصد درآمد شهرداریها، کمکهای خیرین و ... تلاش کنیم تا از این جهت بتوانیم پروژه‌های عمرانی نا تمام نهاد را به بهره برداری برسانیم.

ضرورت وجود رابطه صمیمانه جامعه کتابدار در پیشرفت کتابخانه‌ها

امیر حسین حیدری، رئیس اداره کتابخانه‌ها و همکاری‍ها بر ضرورت روابط دوستانه بین همکاران تأکید نمود و بیان کرد: همکاری بسیار عالی مجموعه کتابداران و کارشناسان در سال گذشته، پیشرفتهای بسیار خوبی را در کتابخانه‌های عمومی استان رقم زد که نتیجه‌‌ی آن می‌تواند افزایش انگیزه کتابداران در جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی باشد.

وی ادامه داد: برای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی باید به گسترش زیرساخت‌ها و تجهیز کتابخانه‌ها به طور استاندارد پرداخت و اولویتها و اهداف کاری را مشخص و برای رسیدن به آن برنامه‌ریزی مناسبی داشت.

در ادامه علی زمانیان، رئیس اداری مالی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان ضمن پاسخگویی به سؤالات رؤسا به مواردی چون استفاده از مجتمع‌های فرهنگی بدون استفاده به عنوان کتابخانه، نصب تابلوی راهنمای کتابخانه‌ها در سطح شهرها، خرید کتاب از نویسندگان بومی، ساخت المانهای کتابخوانی در سطح شهر و ... تأکید نمود.

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 292
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما