1397/2/17 دوشنبه با هدف توسعه کتاب و کتابخوانی در هرمزگان؛ نشست کتاب‌خوان ویژه فرهنگیان با حضور افتخاری شاعر بومی استان برگزار شد نشست کتاب‌خوان ویژه فرهنگیان هرمزگان، با حضور افتخاری یدالله شهرجو شاعر بومی استان، پنج عنوان کتاب خواندنی را با علاقه‌مندان به اشتراک گذاشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان، نشست کتاب‌خوان تخصصی فرهنگیان با حضور محسن زینلی تختی، مدیر کل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان؛ احمد مهرانی معاون پرورشی و فرهنگی اداره آموزش و پرورش استان، امیرحسین حیدری، رئیس اداره کتابخانه‌ها و همکاریهای اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و جمعی از کارشناسان اداره کل آموزش پرورش برگزار شد.

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان بیان کرد: نشستهای کتابخوان، فرصت بسیار خوبی را در اختیار علاقه‌مندان به کتاب میگذارد تا بتوانند با حضور در فضایی صمیمی، داشته‌های خود را به اشتراک بگذارند و با منابع جدید آشنا شوند.

وی از روند برگزاری این نشست ابراز خرسندی نمود و ادامه داد: جای بسی خوشحالی است که فرهنگیان شرکت کننده در این نشست، نگاه فنی و نقدگونه به آثار معرفی شده دارند و با علاقه زیاد کتابهای خوانده شده خود را به دیگران معرفی می کنند.

زینلی تختی ادامه داد: امید است برگزاری این نشستها تداوم داشته باشد تا شاهد پیشرفت فرهنگی استان از طریق ترویج کتابخوانی باشیم.

در ادامه احمد مهرانی معاون پرورشی و فرهنگی اداره آموزش و پرورش استان بیان کرد: استان هرمزگان علیرغم ظرفیت نامحدود فرهنگی، آن طور که شایسته هنر و ادبیات استان است به آن پرداخته نشده است و مسئولین باید نگاه ویژه ای به موضوعات فرهنگی و کتابخوانی داشته باشند.

وی ریشه همه مشکلات جوامع را در فقر فرهنگی عنوان کرد و افزود: بدون رفع مشکلات فرهنگی جامعه، کشور در هیچ زمینه‌ای پیشرفت نخواهد کرد و برای حل مشکلات اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و ... ابتدا باید به ایجاد زیر ساختهای فرهنگی مناسب در جوامع اقدام نمود.

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 248
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما