1397/1/16 پنجشنبه در گزارشی تشریح شد؛ خرید ۱۲ میلیاردی نهاد کتابخانه‌های عمومی در سال ۹۶ از ناشران نهاد کتابخانه های عمومی کشور در هشت ماهه سال ۹۶، در راستای تأمین و روزآمد شدن منابع کتابخانه‌ها، تعدادهزار و ۵۲۵ عنوان کتاب به مبلغ ۱۲۰ میلیارد و ششصد و چهل و سه میلیون و ۴۵۲ هزار ریال و تعداد ۱۴۳ عنوان نشریه خریداری کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور به نقل از خبرگزاری تسنیم، ‌تعداد کتابخانه‌های عمومی کشور در اسفند ماه سال ۱۳۹۶، ۳ هزار و ۴۲۰ باب در سراسر کشور بوده است. در سال ۹۶ تعداد ۲۴ باب کتابخانه با متراژ ۶ هزار و ۲۰۶ متر مربع احداث شده است. همچنین در سال جاری، ۶۰ کتابخانه نهادی در سال ۹۶ دارای بخش کودک شدند و ۲ بخش نابینایان نیز در کتابخانه‌های عمومی راه اندازی شده است؛ بدین ترتیب تا پایان سال ۹۶ تعداد ۹۸.۹ درصد کتابخانه‌ها به بخش کودک مجهز شده‌اند.

تأمین تجهیزات کتابخانه‌های عمومی در سال ۹۶

نهاد کتابخانه­‌های عمومی کشور در سال ۹۶، درخصوص تأمین تجهیزات ضروری کتابخانه‌ها مبلغ ۴۱.۰۱۰.۸۰۰.۰۰۰ ریال در هزار و ۶۴۹ کتابخانه عمومی در سراسر کشور هزینه کرده است. بیشترین میزان مربوط به استان­های اصفهان (۱۵۳ مورد)، فارس (۱۴۵ مورد) و خوزستان (۱۰۱ مورد) بوده است.

همچنین در زمینه تأمین تجهیزات موردی، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور ۲۸.۰۹۷.۸۷۷.۱۰۰ میلیون ریال در ۲۶۲  کتابخانه هزینه کرده و بیشترین میزان مربوط به استان­ های تهران (۶۱ مورد) و گلستان (۵۲ مورد) است.

تأمین منابع مستمر کتابخانه‌های عمومی در سال ۹۶

نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سال ۹۶، در راستای تأمین و روزآمد شدن منابع کتابخانه‌ها، تعدادهزار و ۵۲۵ عنوان کتاب به مبلغ ۷۶ میلیارد و چهارصد و چهل و پنچ میلیون و ۱۶۰ هزار و ۵۰۰ ریال و تعداد ۱۴۳ عنوان نشریه به صورت مستمر خریداری کرده است. علاوه بر آن مجموع خرید کتاب نهاد مبلغ ۱۲۰ میلیارد و ششصد و چهل و سه میلیون و ۴۵۲ هزار ریال بوده است.

نهاد کتابخانه های عمومی کشور در راستای اجرای طرح پایلوت توزیع اسباب بازی در بخش کودک کتابخانه‌ها، اقدام به خرید اسباب بازی و توزیع در کتابخانه های عمومی در سال ۹۶ کرد.

گزارش تکمیلی فعالیت‌های نهادکتابخانه‌های عمومی کشور در سال ۹۶ متعاقبا منتشر می‌شود.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 139
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما