1396/12/24 پنجشنبه با حضور دبیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛ افتتاح کتابخانه‌ی عمومی اندیشه خلیج فارس شهرستان قشم کتابخانه عمومی «اندیشه خلیج فارس» با حضور دبیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان و دیگر مسئولان افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، کتابخانه عمومی «اندیشه خلیج فارس» شهرستان قشم با حضور علیرضا مختارپور دبیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، محسن زینلی تختی مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، امینه دریانورد رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی قشم، رسول اکبری معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم، علیرضا نصری فرماندار قشم و دیگر مسئولان افتتاح گردید.

در این آیین، علیرضا مختارپوربیان کرد: مطالعه جدی ترین نیاز بشری است و هیچ معجزه ای فراتر از این نیست که انسان با خواندن یک کتاب به اندیشه های متفکری که کیلومترها و یا قرن ها دورتر از اوست ارتباط برقرار کند.
وی ادامه داد: در باب مطالعه به ویژه در آفرینش های هنری گاه فهم خواننده از اندیشه نویسنده هم فراتر می‌رود و این یک معجزه بزرگ است وظرفیت گسترش اندیشه، تفکر، فرهنگ، ادب و زبان که مهمترین بستر تفکر محسوب می شود از راه مطالعه که طلوع کتاب بر جان آدمی و طلوع انسان بر محتوای کتاب است، بدست می آید.

دبیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با تقدیر از توجه ویژه حمید رضا مومنی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به مقوله فرهنگ، گفت: ایجاد کتابخانه اندیشه خلیج فارس نشان از علاقمندی این سازمان به مباحث کتاب و‌کتابخوانی دارد و این اندیشه را در روستاهای جزیره قشم هم مشاهده کردم.

رسول اکبری معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم بیان کرد: نقش کتابخانه‌ها به عنوان عامل مهم در درخشندگی علمی هر منطقه، امری انکارناپذیر است ویکی از برنامه‌های محوری سازمان در کتار فعالیتهای عمرانی و آبادانی، بالا بردن سطح فرهنگی مردم مهربان و صادق قشم می‌باشد و تلاشمان بر این است که در کنار اماکن تفریحی این جزیره، مکانی فرهنگی که مجهز به کتابخانه باشد را ایجاد کنیم.

در ادامه علیرضا نصری فرماندار قشم بیان کرد: کتابخوانی و علم آموزی به عنوان یک فریضه ملی و واجب دینی، نیازمند توجه بیشتری است زیرا توسعه هر کشوری در سایه کتاب و کتابخوانی اتفاق خواهد افتاد.

وی ادامه داد: در دین مبین اسلام به کتاب و کتابخوانی سفارش بسیار شده است زیرا راه و رسم زندگی بشر در کتاب آورده شده است و بنا بر ضرورت و با توجه به ظرفیت گسترده منطقه آزاد قشم در جذب گردشگران، اماکن عمومی چون اسکله‌ها، فرودگاه، مراکز بوم گردی و ... را به کتابخانه‌هایی مجهز کردیم تا مسافران بتوانند از کتاب در طول سفر نیز بهره مند شوند.

گفتنی است کتابخانه اندیشه خلیج فارس با  زیربنای 800 متر مربع  دارای بخش کودک مستقل، بخش مطالعه آزاد، سالن مطالعه اختصاصی و بخش پژوهش می‌باشد و با 2 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار سازمان منطقه آزاد تجهیز شده و هم اکنون دارای پنج هزار جلد کتاب می باشد و در برنامه های آتی به فناوری های نوین مجهز می شود.

 

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 364
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما