1396/12/20 يكشنبه رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی بندرلنگه خبرداد؛ اجرای طرح کتابخانه‌گردی در کتابخانه عمومی شهید خاوند بندرکنگ رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بندر لنگه از اجرای طرح کتابخانه‌گردی در کتابخانه عمومی شهید خاوند بندرکنگ خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، سعید شادمانی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بندر لنگه از اجرای طرح کتابخانه‌گردی در کتابخانه عمومی شهید خاوند بندرکنگ همزمان با 17 اسفندماه چهاردهمین سالگرد تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی خبرداد.

وی افزود: با تشکیل ادارات کل کتابخانه‌های عمومی و ادارات شهرستان، توسعه کمّی و کیفی کتابخانه‌ها و نیز اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی، ترویجی جایگاه ساختاری نهاد به تدریج ارتقاء یافته و امروز در آستانه چهاردهمین سالروز تاسیس نهاد، اثربخشی ملموس آن را در حوزه ترویج کتابخوانی در میان سایر دستگاه‌های متولی امر کتاب و کتابخوانی شاهد هستیم.

 رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بندرلنگه با اشاره به اینکه باید «کتابخانه» به عنوان مهم‌ترین رکن ساختاری نهاد به مدیران و متولیان فرهنگی کشور و عموم مردم بیشتر شناسانده شود، تصریح کرد: در طرح «کتابخانه‌گردی» عموم مردم و مدیران اجرایی استان و شهرستان‌ها ضمن حضور در کتابخانه و آشنایی با تلاش‌های ارزنده کتابداران، خدمات، روند فعالیت‌ها و اقدامات اجرایی در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به صورت رایگان عضو کتابخانه‌های عمومی می‌شوند.

شادمانی ادامه داد: علاوه بر برنامه‌ریزی و نظارت بر اقدامات متنوع فرهنگی و ترویجی در کتابخانه‌ها، اعم از نشست‌های کتابخوان، مسابقات کتابخوانی، جشن‌های مناسبتی با محوریت کتاب و کتابخوانی، جلسات نقد و بررسی کتاب، طرح کتابخوان ماه، برگزاری کلاس‌های شاهنامه‌خوانی، قصه‌گویی و کاردستی، برگزاری تورهای کتابخانه‌گردی ویژه مهدهای کودک، بازیدهای دانش‌آموزی و نشست‌های کتابخوان مدرسه‌ای، اجرای نمایش و سرود توسط اعضا، کتابخانه‌های عمومی شهرستان آمادگی پذیرش طرح و ایده‌های ناب مسؤولان و مراجعان برای حرکت و پیشرفت به سمت تعالی فرهنگ کتاب و کتابخوانی را دارد.

این مسئول عنوان داشت: همزمان با طرح کتابخانه‌گردی اتفاق خوبی که امروز رقم خورد آیین بهره‌برداری سالن آمفی تئاتر کتابخانه شهید خاوند بندرکنگ بود و این سالن با گنجایش 52 نفر مشاع با کتابخانه عمومی و پارک کودک آماده برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی، هنری، علمی خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: این سالن با تجهیزات موجود و دیگر وسایلی که در آینده به آن اضافه می‌گردد در یکی از بهترین مکان‌ها و فضاهای شهری و در میان مردمی علاقه‌مند و مشتاق به فرهنگ و هنر نویدبخش روزهای خوب در حوزه فرهنگ و هنر شهربندرکنگ و شهرستان بندرلنگه خواهد بود.

گفتنی است، این برنامه با حضور حجت‌الاسلام فقیهی امام جمعه موقت شهرستان بندرلنگه، محامدی معاون اجتماعی سیاسی فرماندار، مهدی صابری بخشدار مرکزی، ایوب زارعی شهردار بندرکنگ و اعضای شورای شهربندرکنگ ودیگر مسؤولان شهرستان به اجرا در آمد.

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 246
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما