1396/12/20 يكشنبه همزمان با سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛ مدیر ستاد اقامه نماز استان هرمزگان در روز کتابخانه‌گردی مطرح نمود کتابخانه‌ها باید آبادترین فضا در استانها باشند و آبادی کتابخانه‌ها به داشتن کتاب زیاد نیست بلکه به استقبال زیاد مردم از کتابخانه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، به مناسبت فرا رسیدن چهاردهمین سالگرد تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و روز کتابخانه‌گردی، محمد حسن فروزان نژاد مدیر ستاد اقامه نماز استان هرمزگان ضمن بازدید از کتابخانه‌ی عمومی فردوسی بندرعباس، از نشردهندگان کتاب و کتابخوانی تشکر نمود و ادامه داد: مقوله کتاب از بحثهای اساسی نظامهایی است که می‌خواهند راه تکامل را طی کنند زیرا کتاب نقشه راه انسانها را در همه زمینه‌ها مشخص می‌کند.

فروزان نژاد ادامه داد: مسئولان باید نگاه ویژه ای به بحث کتاب و کتابخوانی داشته باشند و آبادترین فضاها در مجموعه استان باید کتابخانه‌ها باشند و آبادی کتابخانه‌ها به داشتن کتاب زیاد نیست بلکه به میزان استقبال مردم از این مجموعه است.

وی ادامه داد: برای افزایش اعضاء کتابخانه‌ها باید نیاز سنجی صورت گیرد و منابعی به آنان ارائه شود که مورد نیاز آنان است و پاسخگوی نیازهای آنان باشد. همچنین باید جلساتی در کتابخانه‌ها برگزار شود که به خوانندگان یاد دهد چگونه سیر مطالعاتی را باید پیمود و از کجا و چگونه باید کتابخوانی را شروع نمود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان هرمزگان افزود: مسئولان برای ترویج کتابخوانی باید خودشان الگوی مناسبی برای مردم باشند و در مرحله اول باید خودشان کتابخوان باشند تا بتوانند دیگران را به کتاب خواندن ترغیب نمایند.

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 224
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما