1396/11/21 شنبه به منظور ارتقای مهارت های قصه گویی در کتابخانه های عمومی؛ دوره آموزشی «هم افزایی مهارت های قصه گویی در هرمزگان» برگزار شد دوره آموزشی هم افزایی مهارت های قصه گویی ویژه کتابداران کودک کتابخانه های عمومی استان هرمزگان و با هدف ارتقای مهارت های جذب و ایجاد انگیزه مطالعه در کودکان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان، این دوره با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی هرمزگان و 36 کتابدار کودک از سراسر استان در دو روز به صورت تئوری و عملی به مدت 18 ساعت برپا شد.

مدیر کل کتابخانه های عمومی هرمزگان، در ابتدای این دوره، بیان کرد: «قصه گویی از کهن ترین ادبیات است؛ یک هنر است و آنچه آن را به هنر تبدیل می کند، تخیل خلاق جاری در آن است که در قالب خلاقیت کلامی جلوه گر می شود.

زینلی تختی ادامه داد: قصه گویی از بهترین روش های آموزش کودکان خرد سال است که لذت بردن از قصه و کتاب را به آن ها می شناسد و به آنان فرصت کسب مهارت های اجتماعی، حل مسئله، گوش دادن فعال، تمرکز، تقویت مهارت های کلامی و پرورش خلاقیت را عرضه می کند.

شاهدخت موسی زاده مدرس این دوره نیز  با بیان این مطلب که هنر قصه گو، ساده کردن قصه و جذاب کردن آن برای مخاطب  است، به تشریح سرفصل های این دوره طی دو روز آموزش پرداخت و گفت: کسب مهارت های قصه گویی، ویژگی های قصه گو و مخاطب و همچنین نحوه قصه گویی از موضوعات مد نظر در این دوره است.

 گفتنی است در روز دوم که کارگاه به صورت عملی برگزار شد کتابداران استان هرمزگان به تمرین قصه گویی بر اساس آموزش های این دوره پرداختند.

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 368
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما