1396/11/3 سه‌شنبه فرمانداریها و اداره کل راه و شهرسازی باید اهتمام ویژه‌ای در رفع مشکلات کتابخانه‌های در دست ساخت داشته باشند چهارمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان به ریاست مهندس بهروز اکرمی معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استانداری هرمزگان و با حضور مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان و اعضاء انجمن در استانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استاندار با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی برای اقشار مختلف جامعه بیان کرد: مددجویان کمیته امداد، نوسوادان، کارگران، زنان سرپرست خانوار جزء گروههایی هستند که کمتر از سایرین مورد توجه قرار گرفته‌اند و لازم است کتابهای مناسب در اختیار آنان قرار گیرد و برنامه‌های کتابخوانی متناسب برای آنان اجرا گردد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: اگر در کنار برنامه ریزی‌های عمومی برای همه‌ی مردم به اقشار مختلف مطابق با نیازها و خواسته‌های آنان توجه کنیم می‌توانیم با هم اندیشی سازمانهای مرتبط از ظرفیت‌های متقابل آنها استفاده نموده و در راستای توانمندسازی گروه هدف گام برداشت.

اکرمی ضمن اشاره به توجه به کتابخوانی در بین خانواده‌ها تصریح کرد: در گذشته قصه‌خوانی در محیط خانواده رواج زیادی داشت اما امروزه بسیار کمرنگ شده است که لازم است با برگزاری کارگاههای آموزشی برای مادران، فرهنگ قصه‌گویی والدین را ماندگار و احیاء کنیم.

معاون استاندار هرمزگان در ادامه ضمن تأکید بر رفع مشکلات کتابخانه‌های در دست ساخت استان بیان کرد: لازم است فرمانداری‌ها و اداره کل راه و شهرسازی در اسرع وقت نسبت به رفع مشکلات کتابخانه‌های در دست ساخت اقدام نموده تا شاهد بهره‌مندی مردم از این کتابخانه‌ها باشیم.

در ادامه مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای گروههای هدف مختلف در جامعه خاطر نشان کرد: علاوه بر برنامه‌های ترویجی مستمر در کتابخانه‌های عمومی از ابتدای مهرماه تا کنون، نشستهای کتابخوان با حضور دانش‌آموزان، نوسوادان و دانشجویان در سطح مدارس، دانشگاه‌ها و کتابخانه‌های استان برگزار شده و تا پایان سال برنامه‌های مختلف دیگری نیز برگزار خواهد گردید.

محسن زینلی تختی افزود: برگزاری برنامه‌های جذاب تأثیر بسزایی در کتابخوان کردن مردم علی الخصوص کودکان و نوجوانان دارد و برنامه‎‌هایی از قبیل جمع‌خوانی کتاب، قصه‌گویی و نشستهای کتابخوان، امانت منابع را هم افزایش می‌دهد.

دبیر انجمن کتابخانه‌های عمومی استان با تأکید بر لزوم تشکیل منظم جلسات انجمن شهرستانها خاطر نشان کرد: تشکیل منظم جلسات انجمن کتابخانه‌های عمومی تأثیر زیادی در رفع مشکلات کتابخانه‌ها و جلب همکاری دستگاههای فرهنگی مرتبط در یک شهرستان دارد و لازم است فرمانداران اهتمام بیشتری در برگزاری جلسات انجمن شهرها و بخشهای تابعه خود داشته باشند.

زینلی تختی در پایان با اشاره به درپیش بودن سالگرد تأسیس نهاد از اعضاء انجمن جهت حضور در کتابخانه‌های عمومی استان در روز 17 اسفندماه دعوت نمود.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 187
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما