1396/7/18 سه‌شنبه برگزاری جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان حاجی‌آباد جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان حاجی آباد در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان حاجی آباد به ریاست علیرضا میرزاده  معاون فرماندار و با حضور معاون مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و دیگر اعضای انجمن  در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

میرزاده معاون فرماندار حاجی آباد  در این جلسه  با بیان اینکه اطلاع رسانی وآگاهی بخشی شرط توسعه کتابخوانی است گفت مطالعه وکتابخوانی سنگ بنای پیشرفت جوامع است و با توجه به رشد وسایل ارتباط جمعی به توسعه کتابخانه های مجازی و کتابهای دیجیتال نیاز مبرم میباشد.

علیرضا میرزاده با اشاره به اینکه ریشه تحولات جامعه به کتاب و کتابخوانی وابسته است افزود متاسفانه کمبود زیرساخت ها مشکلات کتابخانه‌ها وکتابخوانی رو دو چندان کرده است  وپیشرفت در این حوزه نیازمند سرمایه و هزینه میباشد.

وی یادآور شد که شهرداریها در پرداخت نیم درصد حق کتابخانه ها اهتمام بیشتری داشته باشند چرا که این مبلغ می تواند در رسیدگی به امورات مربوط به کتابخانه ها کمک شایانی کند.

معاون فرماندارحاجی آباد ادامه داد نقش مدارس در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه را نباید نادیده گرفت و بخشی از فضای آموزشی مدارس باید به کتاب  و مطالعه غیر درسی اختصاص یابد.

در ادامه علیرضا مدرس معاونت اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان به نقش والدین در کتابخوان شدن فرزندان اشاره کرد و افزود تاثیرپذیری فرزندان از والدین در مطالعه و کتابخوانی بسیار زیاد است  و خانواده ها میتوانند بهترین مروج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه باشند.

وی افزود با شروع سال تحصیلی مدارس هم میتوانند در حوزه ترویج کتابخوانی تاثیرگذار باشند و با احیا زنگ کتابخوانی در مدارس این نقش پر رنگتر خواهد شد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 211
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما