1396/7/5 چهارشنبه همزمان با هفته دفاع مقدس برگزار شد؛ همایش «یادمان شهداء دفاع مقدس» در هرمزگان همزمان با پنجمین روز از هفته دفاع مقدس طی مراسمی در همایش «یادمان شهداء دفاع مقدس » از 7 ایثارگر وخانواده ایثارگران شاغل در کتابخانه های عمومی استان هرمزگان تجلیل و از دو کتاب در حوزه دفاع مقدس، رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، همزمان با پنجمین روز از هفته دفاع مقدس، همایش «یادمان شهداء دفاع مقدس» به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با همکاری کنگره سرداران شهید استان و انجمن نویسندگان و مؤلفین استان در سالن کتابخانه عمومی آل محمد میناب برگزار و از خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران شاغل در کتابخانه های عمومی استان تجلیل به عمل آمد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان در این آئین، ضمن تسلیت به مناسبت ایام محرم و گرامیداشت هفته دفاع مقدس  به بیانات گهر بار مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در ارتباط با کتابخوانی اشاره کرد و ادامه داد: شهداء، ایثارگران و همه کسانی که شهادت و دفاع از اسلام را انتخاب می‌کنند بصیرت بالایی دارند و این بصیرت نشأت گرفته از مطالعه و کتابخوانی آنان می‌باشد.

محسن زینلی تختی در ادامه سخنان خود به نقش کتاب و کتابخوانی در شخصیت شهید محسن حججی اشاره کرد و افزود: محسن حججی یکی از فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی بودند و تلاش‌های فراوانی در حوزه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی داشتند و افتخار شهادت ایشان نشأت گرفته از بصیرت وی به واسطه کتاب و کتابخوانی می‌باشد.

در ادامه «حجت الاسلام بهزاد پودات» نویسنده کتاب «خاطرات شنی»، به فواید کتاب در مقایسه با فضای مجازی اشاره کرد و از کمبود کتاب در حوزه دفاع مقدس سخن راند و خواستار مساعدت سازمان‌های ذیربط جهت چاپ و انتشار کتابهای حوزه دفاع مقدس شد.

پودات در ادامه به معرفی کتاب «خاطرات شنی» پرداخت و افزود: کتاب خاطرات شنی خاطرات آزادگان هرمزگانی است که در طول هشت سال دفاع مقدس در اسارت بودند.

دکتر علی بهرامشاهی رئیس انجمن نویسندگان و مؤلفین استان نیز رمز ماندگاری افکار و اندیشه‌های شهداء را خلوص آنان عنوان و به اهمیت ثبت خاطرات و رشادتهای شهداء و جانبازان در قالب آثار دفاع مقدس اشاره کرد و خواستار حمایت از نویسندگان حوزه دفاع مقدس شد.

گفتنی است در پایان مراسم از کتابهای «خاطرات شنی» نوشته بهزاد پودات و «ستاره‌های آبی دریا» نوشته پروانه قبادی کیا رونمایی و خانواده‌های ایثارگران تجلیل شدند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 213
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما